5 prostych pomysłów na dobrą zabawę w Dzień Dziecka

with Brak komentarzy

Dziś Dzień Dziecka  🙂

Dla małych i dużych dzieci wszystkiego najlepszego 🙂

Co pamiętacie ze swojego dzieciństwa? Kiedy czuliście się szczęśliwi jako dzieci?

Poszukaj dobrych wspomnień. Małych momentów, krótkich chwil, sytuacji. Co w nich widzisz?

Ja pamiętam wspólnie spędzany czas i mega długie rozmowy o wszystkim.
Z perspektywy czasu, nie wiem skąd moim rodzice mieli na to siły, ale często były one do późnych godzin nocnych. Jestem im ogromnie wdzięczna za każdą ich nieprzespaną noc.

Pracując i tworząc różne wydarzenia dla dzieci i z dziećmi, czy to w mojej firmie czy jako organizator wielu eventów i dziecięcych wydarzeń, zauważyłam, że kiedy zachęcamy dzieci do radości i zabawy, ważne jest byśmy sami angażowali się w taką zabawę jako dorośli.

Dzieci uwielbiają się bawić razem z rodzicami, dlatego zachęcam właśnie dziś, w Dzień Dziecka, do wspólnej zabawy.

Zanim jednak ruszysz do działania:

  • Zastanów się, jak lubi spędzać czas Twoje dziecko?
  • Co sprawia mu frajdę?
  • Co lubicie robić i jak lubicie spędzać czas jako rodzina?

Z doświadczenia wiem, że jeżeli nie wiemy co lubimy robić, nie zastanawiamy się,  co to znaczy dla nas jako rodziny „fajnie i ciekawie”, to nie wiemy czego chcemy, więc trudno dobrać gry i zabawy,  oraz pomysły do spędzania czasu. Szukamy po omacku. Albo nie szukamy wcale.

Do tego jak już coś znajdujemy i próbujemy, bez pytania co jest ważne dla naszej rodziny, często może to w ogóle nie spełnić naszych oczekiwań i potrzeb i jesteśmy sfrustrowani.

Zaplanuj wspólny czas i przemyśl co będziecie robić.

Nie chodzi  o zorganizowanie czasu co do minuty. Chodzi o wspólny plan na rodzinne wolne chwile.

Bo jeżeli nie zaplanujemy co konkretnie robimy i nie zatroszczymy się o to, by każdy zaplanował sobie czas, to nie ma co liczyć, że każdy członek naszej rodzinny uwzględni to w swoim kalendarzu.

Poza tym jak nie szukamy pomysłów wcześniej, to często wchodzimy w naszą rodzinną imprezę z marszu i w czasie, kiedy tak naprawdę jest już moment na działanie, wspólną zabawę i robienie tego co lubimy, dopiero zastanawiamy się, co teraz ze sobą zrobić. Co może powodować niepotrzebny stres i spięcia, a tego na pewno nie chcemy w luźnym rodzinnym czasie !

Wtedy proponuję mieć bazę pomysłów na szybki rodzinny wolny czas. Takie pomysły i idee, które w waszej rodzinnie zawsze się sprawdzają.  Polecam spisywać te inicjatywy, tworząc w ten sposób zasób na moment, kiedy nie będzie czasu na planowanie. Będzie za to gotowy pomysł na rodzinną imprezkę !

A ja dziś przesyłam kilka pomysłów na szybkie zabawy na świeżym powietrzu, bo zapowiada się gorący weekend 😀

1. Bitwa na śnieżki z kulek z papieru toaletowego.

2. Przelewanie wody z kubka do kubka – zawody rodzinne na czas.

3. Pejzaż rodzinny, wymarzonej krainy, świata namalowany na folii spożywczej rozwiniętej w ogrodzie między krzesłami farbami bądź kredą na chodniku.

4. Bal przebierańców/karaoke/minidisco

5. Mumie z papieru toaletowego/rodzinne tworzenie pojazdu kosmicznego z kartonów

W maju prowadziłam webinar, w którym dzieliłam się wiedzą jak zorganizować dziecięce, tematyczne urodziny.

Został nagrany i jest dostępny na moim fanpagu Pani Organizator.

W komentarzach podzieliłam się linkami do wielu ciekawych miejsc w sieci, gdzie można odnaleźć inspiracje do przygotowania urodzin, ale sprawdzą się idealnie również w Dzień Dziecka.

Jako Pani Organizator, życzę wszystkim dzieciom, aby ich rodzice mieli odwagę i chęć, by z nimi się bawić i spędzać twórczo i kreatywnie czas 🙂

Szalonego Dnia Dziecka

Ela Danel-Firla

Pani Organizator