Jak wybrać miejsce na wydarzenie życiowe?

with Brak komentarzy

Przed Tobą Chrzest, Komunia, Konfirmacja, okrągła rocznica ślubu lub inny ważny jubileusz? 

Głowisz się w jakim miejscu dobrze jest zorganizować takie wyjątkowe wydarzenie? Zależy Ci, żeby było jak najlepsze, ale nie wiesz co wziąć pod uwagę? 

Ważnym dla Ciebie jest, aby oddawało rodzaj uroczystości, a zarazem aby nie przesadzić w drugą stronę i nie było zbyt uroczyście? 

Pomysłów i podpowiedzi może być bardzo wiele! Sam na pewno na myśl o organizacji mniejszej lub większej imprezy masz już kilka typów w Twojej okolicy. Ale co brać pod uwagę i na które miejsce ostatecznie się zdecydować?

Pozwól, że podpowiem na co warto zwrócić uwagę.

Najpierw Lista Gości

Zanim rozpoczniesz wybieranie, chwyć kartkę i długopis i zrób listę gości. Policz ile osób chcesz zaprosić. Zobacz, czy masz szansę zmieścić się w domu czy ogrodzie.

Potem atmosfera

Zastanów się, jaki rodzaj imprezy chcesz mieć?Jaka atmosfera ma jej towarzyszyć? Zapisz te przemyślenia na kartce z listą gości. Przyda się za chwilę 🙂

Dom czy coś wynajętego?

Do odpowiedzi na to pytanie potrzebna jest lista gości i to co pomyślałeś o atmosferze miejsca. Jeżeli ilość zaproszonych osób spokojnie zmieści się u Ciebie w domu, a bardzo zależy Ci właśnie na domowej atmosferze, to polecam wziąć pod uwagę organizację wydarzenia w domowym zaciszu. Będzie swobodnie, w 100% po Twojemu. Dzieci będą mieć przestrzeń do zabawy, a Ty do wykazania się w kuchni :). Jeżeli lubisz gotować to tym bardziej polecam tę opcję. Jeżeli nie, weź pod uwagę możliwość zamówienia cateringu.

Coś wynajętego czyli co?

Jeżeli masz więcej gości niż pomieści Twój dom lub mieszkanie to potrzebujesz wynajętego miejsca, gdzie zrobisz imprezę.

Co można wziąć pod uwagę:

– sala zewnętrzna przy domach kultury lub OSP, wynajmujesz osobno i tutaj również zamawiasz catering

– sala w lokalu – masz wszystko gotowe.

Weź pod uwagę budżet

Dobrze jest w tym miejscu zastanowić się, ile będziesz chciał wydać pieniędzy na organizację wydarzenia. Dziś mamy niemal nieograniczony wybór wszystkiego. Dlatego zanim zaczniemy wybierać miejsce, warto narzucić sobie jakiś plan wydatków, w którym chcemy się zmieścić. To wbrew pozorom bardzo istotne.

Sala zewnętrzna

Pierwsze rozwiązanie zwykle wychodzi taniej, ale trochę więcej trzeba przygotować – odebrać klucze, często samemu poustawiać krzesła itp. Zwykle cateringi mają więcej jedzenia w cenie (kawałków mięsa na osobę itp.)

Sala w lokalu

W tym przypadku nie musisz się martwić przygotowaniami – wybierasz, czego potrzebujesz i przychodzisz „na gotowe”. Dobrze zrobić porównanie menu – czy dania są serwowane, czy np. mamy do wyboru określoną ilość kawałków mięsa na osobę? To coś czego nie widać na pierwszy rzut oka, a ma wpływ na ostateczną cenę.

Zapytaj :

Czy dostaniesz ciasta, ciasteczka, tort?

Czy można podawać coś spoza lokalu?

Czy będziesz sam na sali? Czy restauracja będzie normalnie czynna dla innych gości z zewnątrz?

Czy można wnieść alkohol i czy będzie bez tzw. korkowego?

Czy jest zniżkowa cena za dzieci i w jakim wieku?

Czy jest miejsce na zabawę dla dzieci, kącik na przewijanie?

Poszukaj opinii – przetestuj na sobie

Jeżeli masz swoje typy to teraz poszukaj opinii w internecie czy popytaj swoich znajomych lub pojedź tam po prostu na niedzielny obiad! Przetestuj na sobie jakość obsługi, podejście do klienta i smak jedzenia 🙂

W ten sposób będziesz mieć pewność, że to jest to, czego szukasz.