Przygotuj najlepsze urodziny dla Twojego dziecka!

with Brak komentarzy

Przygotuj najlepsze urodziny dla Twojego dziecka!

Jak zabrać się za przygotowanie imprezy urodzinowej dziecka? Jak się do niej przygotować, żeby o niczym nie zapomnieć i szybko wszystkie potrzebne elementy przygotować ale także, żeby była ona niezapomniana i w trakcie jej trwania z twarzy Twojego dziecka nie schodził uśmiech?

Jeżeli jesteś rodzicem to na pewno w ciągu roku kalendarzowego przychodzi taki moment, w którym mierzysz się z organizacją urodzin swojej pociechy. Może zastanawiasz się od czego najlepiej zacząć przygotowania?

Pierwszym elementem tworzenia każdej imprezy, małej czy dużej jest jej zaplanowanie.

Na tym etapie najważniejsze jest przemyślenie wszystkiego a nie samo działanie.  Na działanie przyjdzie czas w momencie, w którym będziemy wiedzieć, co chcemy na naszej imprezie mieć, jak się czuć, z kim świętować?

To bardzo ważny punkt, który  opisuje nasze wyobrażenia. Ale również, a przede wszystkim opisuje dziecięce wyobrażenia jego urodzin.  Dzieci mają wiele pomysłów i idei, dobrze kiedy wspólnie porozmawiacie i poznasz odpowiedzi na pytania:

W jaki sposób Twoje dziecko chce świętować?

Porozmawiaj z dzieckiem i zapytaj jakie marzą mu się urodziny? Zapytaj czy mają mieć jakiś motyw przewodni? Ulubionego bohatera z bajki, koloru, bądź poruszając jakiś temat?

Bardzo dobrym pomysłem jest nadać waszej imprezie jakiś temat. Dziecko zapewne ma ulubione bohatera, kolor i warto to wykorzystać przygotowując plan imprezy urodzinowej. Nadaje to jej charakter i ułatwi planowanie dekoracji, zabaw czy menu urodzinowego. Ważne, żeby to był dziecięcy pomysł, a nie rodziców. Wiem, że czasem coś nam się podoba bardziej ale akurat przy wyborze motywu, dobrze być otwartym na dziecięce marzenia!

To zaowocuje jego radością w trakcie imprezy, jak i w czasie przygotowywania jej 🙂

Ustalcie jakie są ważne punkty imprezy urodzinowej – bez czego nie może się ona odbyć?

Tort, zabawy, animacje, prezenty –  tutaj dziecko ma dowolność wypowiadania i opisywania. Słuchaj i wyciągaj wnioski. Oczywiście nie wszystko jest do zrealizowania, dziecięca wyobraźnia nie zna bowiem granic 😉 Jednak pamiętaj, aby wspólnie z dzieckiem omówić, jaki ostatecznie będzie plan urodzin i atrakcji. Ważne, żeby dostosować zabawy i atrakcje do tematu i motywu przewodniego. Często zabawy można łatwo przerobić, żeby wpisywały się w temat.

Z Kim chce świętować?

Stwórzcie wspólnie z dzieckiem listę gości, których chciałby zaprosić na swoje urodziny. Ustalcie czy będzie jedna impreza dla rodziny i dla kolegów i koleżanek dziecka?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak postanowicie i ile masz czasu i możliwości na przygotowania. Jeżeli nie dużo zrób jedną imprezę, a jeżeli więcej polecam dwie.

Gdzie będziecie robić imprezę? Dom czy coś wynajętego?

Tak naprawdę to sami określicie na ile macie dużo przestrzeni i możecie się pomieścić. Może dziecko ma jakieś ulubione miejsce, w którym bardzo chciałoby mieć imprezę urodzinową. Rozmawiaj i słuchaj. Potem podejmij decyzję w oparciu o stworzony budżet.

Menu 

Poszukaj inspiracji – super sprawdzają się proste przepisy ale oddające klimat urodzin i trzymające się motywu przewodniego.

Podejmij decyzję co zrobicie sami, a co zamawiacie?

Podział zadań   

Określcie, kto ile wygospodaruje czasu na przygotowania! Zaangażuj całą rodzinę. Podzielcie się obowiązkami – urodziny to wspólny czas 🙂

Zaangażuj dziecko w robienie zaproszeń i inne przygotowania, to jego dzień 😀

Co na to nasz rodzinny budżet?

Ustalcie łączną kwotę, jaką chcecie wydać w tym roku na urodziny. To pozwoli na trzymanie ręki na pulsie i zaplanowanie wydatków, w takiej kwocie, w jakiej możecie sobie na to pozwolić. Jeżeli nie możecie wynająć sali zabaw, to nie wynajmuj tylko dlatego, że dziecko bardzo chce. Bądź z nim szczery i powiedz, co możemy, a czego nie zrobić w tym roku. Stosowanie budżetu pozwala również na zadecydowaniu o atrakcjach. Jeżeli dziecko może niech podejmie decyzję, która atrakcja i element jest dla niego ważniejszy. To jego impreza niech ma możliwość wyboru i poczuje się zaangażowane J

Im dokładniej zatrzymamy się nad tym punktem, tym bardziej impreza urodzinowa, będzie odpowiadała temu, czego potrzebuje dziecko.  Jeżeli jest maluszkiem, które nie może z nami porozmawiać, inwencja twórcza leży po Twojej stronie.  Poszukaj motywu przewodniego, który podoba się Tobie i wokół niego zacznij robić pozostałe przygotowania 🙂