Najpierw najważniejsze

with Brak komentarzy

O co chodzi z tymi Walentynkami?

Przyznam szczerze, że ja osobiście, nigdy nie byłam fanką świętowania Walentynek. Raczej nie przemawiało do mnie przeżywanie święta miłości w określonej dacie i w określonym momencie 😉
Ostatnio jednak dochodzę do wniosku, że może nie o to w tym wszystkim chodzi ?!
Często słyszę, że każdy moment jest dobry do świętowania z Ukochaną osobą, więc po co mi Walentynki – sztuczne, komercyjne, amerykańskie święto… I to jest prawda, jest to komercyjne święto.
Jednak zastanów się, kiedy ostatnio świętowałaś gdzieś z Ukochaną osobą?
Może nie ma na to czasu, bo jak wiadomo, praca w domu, praca w firmie, dzieci, zawsze jest coś do zrobienia… Taka jest smutna prawda..
Dlatego patrzę na Walentynki, nieco inaczej…
Jako impuls i doskonałą okazję, by zarezerwować CZAS tylko dla siebie nawzajem!! Bez dzieci, pracy, obowiązków, logistyki, pasji każdego z nas, rozwoju siebie. To dobry moment, by na początku roku, zastanowić się i zaplanować wspólny czas razem w perspektywie miesiąca czy nawet roku Wspólny CZAS – o który tak trudno w niejednym grafiku.
Może dobrze radować się i celebrować w Walentynki w przyjemnej atmosferze, w ładnym miejscu, tak jak lubicie ?! Po swojemu. Bez nadęcia. Komercji i sztuczności.
Uważam, że Walentynki nie powinny być tylko w Walentynki. Ale zachęcam, by wykorzystać akurat te serduszkowe okoliczności i spojrzeć na swój kalendarz i zobaczyć, ile w nim czasu dla Ukochanej osoby?!
Ważne aspekty naszego życia trzeba w nim umieścić w pierwszej kolejności!! One nie będą się upominać i krzyczeć, że są niezrealizowane.
Zatem gorąco zachęcam, jeszcze dziś - Zaplanuj CZAS dla Ukochanej osoby!! Niech Walentynki będą do tego wspaniałym impulsem 🙂

Leave a Reply