Zanim zaczniesz działać!

with Brak komentarzy

Zanim zaczniesz działać!

Pierwsze Święta przed Nami

Jeszcze trochę ponad 2 tygodnie dzielą nas od tegorocznych Świąt Wielkanocnych. W tym roku wypadają one wyjątkowo późno i nie wiem jak Ty, ale ja nie mogę się już doczekać odrobiny wolnego. W tym roku liczę na słońce i wykorzystanie kilku dni na regenerację oraz skupienie się na duchowej rzeczywistości!

Najpierw..

Jednak zanim usiądziesz przy śniadaniu Wielkanocnym, trzeba będzie zatroszczyć się przedświąteczne przygotowania. Czyli kto? Kiedy? Co zrobi? Za ile? Itp..
Dużo czynników i czynności składa się na ostateczny rezultat jakim są przyjemnie spędzone Święta.
Każde działanie z czegoś wynika. I dlatego potrzebujesz się dowiedzieć, czego chcesz, zanim zakrzyczą Cię oczekiwania wszystkich dookoła.

Zabierz kartkę i długopis!

Usiądź wygodnie na kilka chwil i zapisz odpowiedzi na pytania:
  • Jak chcę spędzić Święta w tym roku?

  • Jak je sobie wyobrażam?

  • Co jest w nich dla mnie najważniejsze?

 

Dlaczego to takie ważne?

Ponieważ często nie skupiasz się na myśleniu i zastanowieniu, czego byś chciał akurat w te Święta?
A przecież każde święta są inne! Twoje życie się zmienia, Ty się zmieniasz, Twoja sytuacja rodzinna ulega zmianie!! Ale  święta  mają być takie jak zawsze?! I się męczysz, jesteś zestresowany próbując często ogarnąć własne nierealne oczekiwania.
Być może w tym roku masz mniej czasu na przygotowania. Nie oczekuj więc od siebie samego, że będziesz mieć perfekcyjnie posprzątane w każdym kącie. Lub tyle samo  energii i sił do działania co w zeszłym roku, kiedy akurat miałeś wolne od dodatkowych projektów.
Czasem nie widzisz się ze swoimi rodzicami długo, ale w tym roku widujecie się regularnie. Zatem może akurat w te święta, chcesz skupić się tylko na Twojej najbliższej rodzinie.
Może właśnie staliście się rodzicami, więc wszystko stoi na głowie i nie chcesz się nigdzie się ruszać z domu.

Bądź szczery

Zatem potrzebujesz znać odpowiedzi na te pytania, by móc zacząć planowanie, dostosowane do obecnej sytuacji, potrzeb oraz oczekiwań. W przeciwnym razie wpakujesz się w stare schematy !! To może spowodować zgrzyt i poczucie niezadowolenia.
Co więcej – znajomość potrzeb powoduje , że realizujesz to czego akurat Ty chcesz i jakie są Twoje oczekiwania od tych świąt.
Jeżeli nie dowiesz się, czego Ty potrzebujesz, czego chcesz dla Twojej rodziny, ktoś na pewno będzie wiedział czego potrzebuje. I może narzucić Ci jego sposób na święta. Co może nie mieścić się w zakresie Twoich oczekiwań. Będziesz wtedy zadowolony i spełniony?

Miej wizję we wszystkim co robisz.

Zanim ruszysz do przygotowań. Do robienia planu. Do działania.

Zatem do dzieła 😀

Zatrzymaj się na chwilę, usiądź na 5 minut i zastanów się czego potrzebujesz w te święta najbardziej!!